Türkiyedeki vatandaşların bilgileri çalındımı?

Tc nolar hackledimi

İyi Günler arkadaşlar bu makalemde sizlere anonymous hacker gurubu olarak adlandırılan fakat hack adına birşey yapmayan sadece ddos saldırıları ve sağdan soldan buldukları bilgileri paylaşarak prim yapmaya çalışan bu grubun lamerliğinden bahsedeceğim.
Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bilgilerin Emniyet bilgileri
değil 2010 YSK(Yüksek Seçim Kurulu)'nın database'inde bulunan seçmen bilgileri olduğu ortaya çıkmıştır.Şimdi sizin aklınıza şu soru gelebilir.Acaba Ysk mı hacklendi.? Hemen bunun cevabını vereyim tabikide "HAYIR".Peki bu seçmen bilgileri nasıl sızdırıldı.Sizleri bu konuda'da bilgilendirmeye çalışacağım:
Başbakanımızın'da açıkladığı gibi YSK(Yüksek Seçim Kurulu) her partiye seçmen bilgilerini veriyor.Peki bu bilgiler ne oluyor? partilerin içindeki vatan hayinleri tarafından yer altı dünyasına satılıyor.İşte bu yayınlanan bilgilerde böyle bir olay sonucu çalınan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaş Bilgileri'dir.
Hemen aklımıza şu gelebilir bu bilgilerle neler yapılabilir?Uzmanlar dediğine göre kredi alınabilir kart çıkartılabilir vb. sayıyorlar fakat kimsede demiyor sizin imzaız olmadan yapılan işlemlerde dava açtığınızda o çekilen paraları ödemiyeceğinizi  ve hatta ve hatta bankanın size tazminat ödeyeceğini.Ek olarak  burdan herkeze şu bilgiyi vereyim bu bilgiler 2010 yıından beri DeepWeep'de yaınlanıyordu.Bu güne kadar işlem yapmadıda şimdimi yapacak.Sizlerin yapması gereken ise güvenliğinizi almak ve herhangi sıkıntılı durumda direk emniyete başvurmak ek olarakda basınada bildirinki herkez bilgilensin...
 
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.