udemy

Video Dip Ses Temizleme | Ebubekir Bastama

Yazar ebubekirbastama 20 Eylül 2018 Perşembe 0 yorum

Herekese iyi günler arkadaşlar 
Bu makalemiz'de sizlere elimizdeki videonun arka plandaki istenmeyen sesleri dip ses temizlemesini göstereceğim. İlk başta 2 adet programa ihtiyacımız bulunmaktadır. Bunların 2 side ücretsiz kullanılan programlar'dır.

  1. Wondershare Video Editor.(Video Ses Birleştirme,Montaj Yapma Programı)
  2. Audacity(Dip Ses Temizleme) 
  • Audacity
Bu program ile sesimizi temizleyeceğiz ses dosyamızı öncelikle programa atıyoruz ve temizleyeceğimiz yeri(Dip Sesi) dinleyerek seçiyoruz.
şimdi sıra geldi bu sesi programa tanıtmaya seçtiğimiz sesi yukarıdaki menüden (Etkiler->Gürültü Azaltma) tıklıyoruz ve (Gürültü Profilini Getir) tıklıyoruz
Şimdi yapmamız gereken son bir adım kaldı arkadaşlar bu sefer yapmamız gereken tüm sesi seçmek ve Menü'den(Etkiler->Gürültüyü Azaltma) geliyoruz ve Tamam'a tıklıyoruz ve işlemimiz tamamlanıyor eğer ses dosyanız büyük ise şöyle bir ilerleme ekranını görebilirsiniz ve ilerleme bittiğin'de ses dosyamız tamamlanmış olacaktır.
şimdi sıra geldi ses dosyamızı dışarı çıkartmaya bu çok kolay arkadaşlar yapmanız gereken Menü'den(Dosya->Sesi Ver) tıklıyoruz ve format olarak(.Wav) formatını seçerek kaydet diyoruz.
  • Wondershare Video Editor
Bu program ile videolarımıza rahatlıkla montaj yapabiliriz. Bu programı şuan videonun dip sesi temizlenmiş ses dosyasını videomuza eklemek için kullanacağız.
İlk başta ilgili videoyu seçiyoruz ve programımıza ekliyoruz ve videomuza çift tıklıyoruz.
sonra ise yukarıdaki menü'den Audio(Ses) bölümünü seçiyoruz ve volume değerini sıfır(0) yapıyoruz ve return düğmesine basıyoruz.
şimdi ise temizlediğimiz ses dosyasını buraya ekliyoruz.
şimdi sıra geldi video olarak dışarı çıkartmaya sağ altta bulunan (Export) düğmesine tıklıyoruz ve aşağıdaki resimde'de gösterildiği gibi (Format->Mp4 Video->resolution->Export) diyerek 'Render' almaya başlıyoruz işlem bittiğin'de ilgili yolda programımızın son halini bulabilirsiniz. 
işlemimiz bu kadar arkadaşlar ilerleyen zamanlar'da video eğitimi aşağıda bulabileceksiniz. 

Hiç yorum yok:

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.