İnstagram hackleme yöntemleri | Ebubekir Bastama

 Selam Dostlar

Bugün sizlere hali hazırda çevremde de gördüğüm bir #İnstagram #Hackleme yöntemini göstereceğim.

Bu yazımız biraz değişik olacak haberinizde olsun :)

- Üstad bu hesapları nasıl çalıyorlar.

+ Öncelikle genelde hedef takip ediliyor ve bir yere "x,y,z" konularında yorum yazdığında genelde de karşı tarafı eğer eleştiriyorsanız siz işte hacker'ın Ladarına girmiş oluyorsunuz. Bu aşamada hacker bir nevi balık tutar gibi size aşağıda da göreceğiniz açıklamalı linki yolluyor ve bekliyor.


- EEE peki nasıl hackleniyoruz ki?

+ Öncelikle siz linke tıkladığınız da aşağıda göreceğiniz sayfaya ulaşıyorsunuz şimdiden söyleyeyim bu aşamaları insanların doldurma sebebi insan psikolojisin de suçluluk duygusu vardır. 
  Hackerlar bir nevi bu damara dokunup bu bilgileri alıyor. Bu aşamada kullanıcı adınızı yazıyorsunuz.
  

+Ayrıca bu sayfanın kaynağına baktığımızda hackerın bu siteyi #HTTrack  Site Kopyalama programı ile
"doktorumdan-sikayetler.com/user.php" yansımasını aldığını görüyoruz.

<!-- Mirrored from doktorumdan-sikayetler.com/user.php by HTTrack Website Copier/3.x [XR&CO'2014], Fri, 23 Jul 2021 22:26:12 GMT -->
+ Şimdi ileri dedikten sonra get isteği ile gelen veriyi kullanıcı adına yazıyor otomatik ver sizden aşağıda da göreceğiniz metin olan sayfada giriş yapmanız isteniyor.

- EE benim "two factor" korumam var giremez ki ?

+ Normalde eğer başka bir zafiyet yoksa evet giremez fakat bu aşamadan sonra aynı web sayfasından giriş yaparken kodu girdiğiniz sayfa gibi bir sayfa geliyor ve siz onuda girince artık hesabınız kurbanın elinde oluyor. 


- ee o zaman burada asıl hacklenme oalyı nasıl olunuyor ki basiretimiz mi bağlanıyor.

+ Aslında burada ki asıl hacklenme olayı insanı hacklemektir. İnsanın bazı zafiyetlerini kullanılarak işlemler yürüyor bir nevi hipnoz olarak da adlandırabiliriz bu olayı.

No: ! İnsan hacklenme olayına girdik bu aşamada hesabınızda "google authenticator" da ekli olsa gene hesabınızı hackleyebilirler haberinizde olsun. !

Teknik Tarafa gelirsek hackerlar apileri kullanarak aslında bu bilgileri alarak yazdıkları paneller ile kısa sürede sizin şifrenizi ve diğer bilgilerinizi değiştirebiliyorlar haberinizde olsun.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.